Marti Guillem Ciscar

Artysta multimediów z Walencji (Hiszpania). Martí manipuluje urządzeniami dźwiękowymi i przedmiotami, co daje początek niepowtarzalnym, efemerycznym propozycjom. Ma “obsesję” na punkcie idei wykorzystania najprostszych elementów i rozszerzenia ich na cały świat możliwości.

Jego prace zwykle odzwierciedlają nawyki społeczne i relacje między kreatywnością a przedmiotami codziennego użytku i ich możliwościami dźwiękowymi. Martí Guillem jest jednym z tych muzyków, którzy zawsze grają, eksperymentują, miksują, współpracują i organizują rzeczy do zrobienia w dziedzinie dźwięku. Jako improwizator był zaangażowany w różne zespoły, jak ultra-noise’owy zespół AttA (z Avelino Saavedrą), LOM czy ESOC (és amor) - dziwny projekt, który można określić tak, jakby Lady Gaga i Merzbow spotykali się w Walencji.

Oprócz różnorodnych wspólnych projektów, Martí jest zaangażowany w udoskonalanie swoich osobistych projektów będących połączeniem dość prostych elementów naszego codziennego życia i bardzo dokładnego poznania ich możliwości dźwiękowych. Podczas festiwalu wykona koncert na autorskich elektronicznych instrumentach audiowizualnych skonstruowanych z żarówek, sensorów, przetworników, głośników itp.

https://eufonic.net/en/activitat/marti-guillem-ciscar-2/

« Wróć do listy artystów
Wspieraj festiwal na ZBIERAM.PL

Partnerzy, sponsorzy, sympatycy

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

Patronat medialny