Florence To

Szkocka Artystka Instalacji i Dyrektorka Artystyczna w Society for Art and Technology 4DSOUND, projektuje i produkuje instalacje dźwiękowe i świetlne, tworząc generacyjną grafikę ruchową i produkcje świetlne, ze szczególnym naciskiem na architektoniczne projektowanie przestrzenne w konkretnych projektach. Urodzona w Szkocji, ukończyła Glasgow School of Art w 2008 roku ze specjalizacją w projektowaniu i specjalizowaniu się w tekstyliach i krawiectwie. W 2011 roku połączyła swoje umiejętności z technologiami cyfrowymi, aby opracowywać instalacje artystyczne w podziemnych i nieużywanych przestrzeniach, wykorzystując ich wady jako twórczy potencjał. Poprzez pracę w różnorodnych środowiskach architektonicznych, poprowadziła swój proces dalej, do badań efektów wyzwalaczy kognitywnych i emocjonalnych oraz tego, w jaki sposób różne instalacje i aranżacje sensoryczne odbierane są w przestrzeni.

Wykorzystuje informacje dotyczące wibracji, w tym psychoakustykę, badania neuronauki i zrozumienie metod obliczeniowych w celu wizualizacji tych procesów w swojej pracy. W 2015 roku opracowała również instrument akustyczny, aby stworzyć wysoce rezonansowy komponent współpracujący z systemami wielokanałowymi, który mógłby być wykorzystywany do występów na żywo i instalacji artystycznych.

Zainicjowała rezydencje artystyczne w Société des Arts Technologiques [SAT] w Montrealu oraz The Spatialization and Auditory Display Environment [SpADE] w Limerick. Florence To wystawiała, wykonywała i prowadziła warsztaty w LABoral Centro de Arte y Creación Industrial w Gijon, Southbank Centre w Londynie i była wspierana przez Europejską Sieć Współczesnej Twórczości Audiowizualnej [ENCAC]. W 2017 roku otrzymała stypendium kreatywne z DCN (Department of Clinical Neuroscience) w Edynburgu, a obecnie pracuje z grupą Photonics w International Iberian Nanotechnology Laboratory w Portugalii, badając naukę kryjącą się za wykrywaniem światła, wytwarzaniem i manipulacją, której prace są tam wystawiane i prezentowane.

Florence To, ukończyła studia w The Glasgow School of Art na wydziale Design-u (Praktyka Projektowania: Tekstylia jako Moda), ponadto ukończyła z wyróżnieniem specjalności: Fashion Design for Industry, a także Textile and Fashion Design Management w School of Textiles and Design, Heriot Watt University. Współpracuje m. in. z Deutsche Oper Berlin, z Boiler Room, Samsung i Oculus Rift, z nominowanym do Oscara pianistą Volker-em Bertelmann-em (Hauschka) - (projekt niestandardowego instrumentu muzycznego na dużą skalę / rzeźby dźwiękowej do trasy koncertowej na żywo) i wieloma innymi artystami i instytucjami.

https://florence-to.com

« Wróć do listy artystów
Wspieraj festiwal na ZBIERAM.PL

Partnerzy, sponsorzy, sympatycy

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

Patronat medialny