Peter Gonda (a.k.a. gnd)

Reżyser teatralny, prowokator audiowizualny, VJ, prezenter radiowy, programista i maniak Pure Data. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie informatyki stosowanej (2007) i magisterium z nauk kognitywnych (2009) na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie. Ukończył także reżyserię teatralną na Akademii Teatralnej DAMU w Pradze (2018).

Reżyserował spektakle teatralne Naggnaggg (2011), Endgame (2012), Sarajewo (2013), Neklid (2014), Peklo je taky jenom sauna (2015), Posledný případ Detektíva Konečníka (2015), Sión (2016), Rilato (2017). ) i ATISMIA (2018), często wykorzystujące obsady złożone z nie-aktorów lub mieszanych zespołów aktorskich/nie-aktorskich. Gnd jest również członkiem luźnego improwizatorskiego ciała twórców muzyki algorytmicznej i wizualnej Kolektiv z siedzibą w Pradze, gdzie koduje na żywo w środowiskach takich jak Pure Data i GLSL. Jego inne projekty obejmują syntezę wideo w czasie rzeczywistym dla bratysławskich eksperymentalnych projektów elektronicznych Poo i 1/x (Daniel Tóth), współpracę z Michalem Cábem i Markétą Cilečkovą przy realtime remake’u audiowizualnym prac Briona Gysina i W.S. Burroughsa oraz rozwój narzędzi Pure Data dla P.A.T. Theatre Bratislava.

Jest współzałożycielem BURUNDI media lab (2004-05) i kolektywu Itchy bit z Aną Filip i Michalem Čudrnákiem (2005-). Pracował jako prelegent, później jako redaktor naczelny radia Tlis w Bratysławie. Od 2007 roku doradzał i rozwijał darmową platformę streamingową dla Slovak Philharmonic Orchestra. Od 2008 roku wraz z Dušanem Barokiem jest administratorem darmowego serwera kultury Sanchez, afiliowanego w sieci Multiplace. Wraz z Lucią Udvardyovą założył w 2009 roku projekt Easterndaze poświęcony eksploracji młodych, alternatywnych scen muzycznych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a później współtworzył wytwórnię magnetofonową Baba Vanga, wydającą eksperymentalną elektronikę. Urodził się w Koszycach, mieszkał w Bratysławie, w 2010 roku przeniósł się do Pragi.

http://gnd.sk

« Wróć do listy artystów
Wspieraj festiwal na ZBIERAM.PL

Partnerzy, sponsorzy, sympatycy

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

Patronat medialny