Slávo Krekovič

Muzyk elektroniczny i muzykolog. Urodzony w Bratysławie na Słowacji. Dzieli swoją oficjalną tożsamość na bycie muzykiem i artystą dźwiękowym, muzykologiem muzyki współczesnej i kuratorem sztuki nowych mediów oraz organizatorem kultury / działaczem non-profit. Posiada doktorat (PhD) z muzykologii oraz tytuł magistra (MA) z sonologii (instrumenty i interfejsy). W latach 2013-2017 był kierownikiem programu studiów Studio Multimedialnego i wykładowcą na Wydziale Sztuk Pięknych (FaVU) Politechniki w Brnie. W 2017 r. Wykładał także na Uniwersytecie Comeniusa w Bratysławie, muzykologia.

Redaktor naczelny i wydawca czasopisma kulturalnego ”3/4", współzałożyciel Atrakt Art - Stowarzyszenia na rzecz Sztuki i Kultury Współczesnej w 2000 r. Organizator i kurator serii eksperymentalnych wydarzeń muzycznych i multimedialnych, w tym corocznego Advanced Music Festival NEXT (od 2000 r.) i festiwal kultury nowych mediów Multiplace (od 2002 r.). W 2004 r. Współzałożył niezależne centrum kultury A4 - Space of Contemporary Culture Bratislava, gdzie pełni funkcję zastępcy dyrektora i kuratora muzycznego. Producent nagrań muzyki współczesnej pod marką Atrakt Art. W latach 2008-2011 był członkiem komitetu kuratorskiego odbywającym się co dwa lata festiwalu muzyki współczesnej Melos-Ethos w Bratysławie. Produkcja cotygodniowych audycji Ex Tempore o muzyce eksperymentalnej dla słowackiego radia i platformy Radioart.sk.

Wykonuje muzykę na instrumentach elektronicznych i interaktywnych solo lub jako członek różnych eksperymentalnych projektów (Voice Over Noise, Shibuya Motors, VRITTI, Musica falsa et ficta, Kapela snů, Feed The Tiger, Bolka/Krekovic). Jego zainteresowania muzyczne skupiają się na generatywności, złożoności, procesach stochastycznych, interakcji człowiek-maszyna, kontroli gestów i improwizacji w różnych kontekstach przy użyciu niestandardowego oprogramowania i różnych urządzeń.

https://krekovic.info

« Wróć do listy artystów
Wspieraj festiwal na ZBIERAM.PL

Partnerzy, sponsorzy, sympatycy

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

Patronat medialny