Jarosław Majewski

Kontrabasista, improwizator, muzyk-poszukiwacz od wielu lat związany z polską sceną yassową. W latach 80-tych grał w składach punkowych Bułka z prądem i Chór Wujów. Później z Tomaszem ‚Świętym‘ Hesse założył zespół Wszyscy Święci, który zapisał się występami na zlotach anarchistów Hyde Park w Dębkach-Białogórze i Lubieszewie. Brał udział w pierwszym oficjalnym koncercie w bydgoskiej Muszli, który odbył się 1989 roku, zaraz po upadku socjalizmu. Grał na pierwszym yass-owym festiwalu w Bydgoszczy obok takich zespołów jak Izaack Bromberg, Miłość, Henryk Brodaty, Synthetic Bread, Bóg i Wszyscy Święci. Nazwa „yass“ jeszcze wtedy powszechnie nie funkcjonowała.

Występował podczas inauguracji Świetlicy Artystycznej Trytony. Wówczas zaczynał się okres twórczych działań wokół kultowych już dziś, bydgoskich klubów Trytony i Mózg w 1993. W 1999 roku ‚Święty‘ i Rafał Gorzycki zaprosili go do uczestnictwa w nagraniach do debiutanckiej płyty kwartetu Ecstasy Project. Obecnie współpracuje w duecie Rdza (z Jackiem Buhl) i jest członkiem free-jazzowego zespołu ‘Kwartet’ z Piotrem Mełechem, Jakubem Królikowskim i Jackiem Buhl-em. Współtworzy również improwizowane trio z Małgorzatą Wrzosek i Piotrem Dąbrowskim.

Jest muzykiem w zespole teatru Alelale. Przynależy do Warsaw Improvisers Committee, a kontakty, wspólne występy i nagrania ze świetnymi muzykami-improwizatorami konfrontują styl i są pretekstem do muzycznych podróży. Z ciekawością poszukuje nowych, akustycznych brzmień w starych instrumentach.

« Wróć do listy artystów
Wspieraj festiwal na ZBIERAM.PL

Partnerzy, sponsorzy, sympatycy

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

Patronat medialny