Olivier Pellan

Francuski perkusista jazzowy i improwizator z Rennes w Bretanii. Zaczął grać na perkusji w wieku 20 lat, gdy odkrył muzykę jazzową inspirując się czołowymi perkusistami be-bopu (Elvin Jones, Philly Joe, Tony Williams itd.).

Chociaż swoje pierwsze doświadczenia w grze zespołowej zdobył w różnych stylach i projektach (pop-rock, danse / muzyka, teatr / muzyka, soundpainting), szybko i wyłącznie skupił się na jazzie i muzyce afroamerykańskiej (soul, funk, rythm’n’blues). Wkrótce to jednak język improwizacji stał się jego głównym sposobem ekspresji i zaczął grać free jazz i muzykę improwizowaną.

Ukończył Konserwatorium Muzyczne w Rennes (Jazz D.E.M.). Uczy gry na perkusji w szkole i prywatnie. Oprócz wielu współpracy z muzykami jazzowymi jako sideman, jest członkiem różnych zespołów: Aretha’s Jazz Songbook (jazz-blues), Ludjêr (nowa tradycyjna muzyka bretońska), Tribute to Joe Henderson (hard-bop z własnym kwartetem), The Oz Experience (muzyka eksperymentalna). Brał udział w festiwalach jazzowych, takich jak Les Rendez-Vous de l’Erdre, Jazz à l’Ouest, La Harpe en Jazz, Jazz à l’Étage i in.

« Wróć do listy artystów
Wspieraj festiwal na ZBIERAM.PL

Partnerzy, sponsorzy, sympatycy

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

Patronat medialny