Doron Sadja

Amerykański artysta, kompozytor, pedagog i projektant instrumentów, którego prace badają sposoby percepcji i doświadczania dźwięku, światła i przestrzeni.

Pracuje głównie z wielokanałowym dźwiękiem przestrzennym – łącząc nieskazitelną elektronikę z bujnymi, romantycznymi syntezatorami, ekstremalnymi częstotliwościami, gęstym szumem i wspomaganymi komputerowo instrumentami akustycznymi, Sadja tworzy postludzką, hiper-emocjonalną architekturę dźwiękową. Chociaż każda z jego prac uderza w swoim indywidualnym i skupionym podejściu, jego twórczość jest różnorodna: od wciągających wielokanałowych utworów dźwiękowych po prowokujące seksualnie performanse / prace instalacyjne, a także pokazy stroboskopowego dymu, lustra, lasera i projekcji.

Doron jest nauczycielem w Catalyst Institute for Art and Technology w Berlinie, gdzie prowadzi zajęcia z Creative Technologies na studiach magisterskich oraz Electronic Music Performance and Composition na studiach licencjackich.

Obecnie Doron prowadzi Faded Instruments, firmę projektową VST/AU, która tworzy eksperymentalne instrumenty i efekty. Prowadzi blog Dissolving Sounds poświęcony sztuce dźwięku i światła. Jest także współzałożycielem Shinkoyo Records i centrum sztuk performatywnych West Nile na Brooklynie, a także kuratorem różnych festiwali nowej muzyki/dźwięku w całym Nowym Jorku, w tym wielokanałowego festiwalu SOUNDCORRIDORS, Easy Not Easy, John Cage Musicircus i innych.

Doron publikował muzykę na płytach 12k, ATAK i Shinkoyo, występował/wystawiał się na PS1 MoMa, Miami MOCA, Atonal Festival, D Museum, Hamburger Bahnhof, Norberg Festival, Cleveland Museum of Art, STEIM, EMS Stockholm, STUK, Center dla Sztuki Współczesnej Amsterdam, Issue Project Room i Roulette. Doron Sadja mieszka obecnie w Berlinie i Los Angeles.

http://doron.sadja.com

« Wróć do listy artystów
Wspieraj festiwal na ZBIERAM.PL

Partnerzy, sponsorzy, sympatycy

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

Patronat medialny