Cheslav Singh

Kanadyjski pianista, posiadający międzynarodowe doświadczenie zarówno jako performer, jak również pedagog. Aktualnie mieszka i tworzy w Londynie.

Na koncie posiada liczne występy na znakomitych scenach w Rzymie, Londynie, Nowym Jorku, Neapolu, Paryżu, czy Toronto, współpracę z radio RAI 3 oraz telewizją, wykonując repertuar od Beethovena po free jazz.

Jego gra “buduje solidne, geometryczne brzmienia, w bardzo dobrze zaplanowany sposób”, jednocześnie zdaje się być “angażująca i medytacyjna” (Massimiliano Cerito, June 2022)”.

W 2011 kiedy powstała grupa audiowizualna a=b=x=y angażuje się w tworzenie klasycznej muzyki współczesnej. Skomponował również utwory solowe oraz przeznaczone do wykonania przez pełną orkiestrę symfoniczną. Wciąż eksperymentuje w obszarze rozszerzonych technik gry na granicy muzyki akustycznej i elektronicznej, gra na organach i rozwija swoje zainteresowanie w systemach strojenia.

Od 2013 roku studiuje Gurbāṇī Saṅgīta, najstarszą, przetrwałą do dziś tradycją klasycznej muzyki hinduskiej, zarówno jako uczeń, ale też jako aktywny badacz. Wszystko to u boku Bhai Baldeep Singh, głównego przedstawiciela wspomnianego gatunku.

Obecnie uczy gry na fortepianie, a także dwóch kursów akademickich, ‘music appreciation,’ oraz specjalistyczny cykl wykładów na temat Gurbāṇī Saṅgīta. Oba kursy odbywają się na londyńskiej uczelni, LPMAM (London Performing Academy of Music - the Classical Music Academy of the 21st Century).

« Wróć do listy artystów
Wspieraj festiwal na ZBIERAM.PL

Partnerzy, sponsorzy, sympatycy

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

Patronat medialny