Michał Śliwinski

Saksofonista. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 6 lat. Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Zduńskiej Woli (fortepian) oraz Szkołę Muzyczną II stopnia (saksofon). Jest także absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie saksofonu. Michał Śliwiński jest muzykiem wszechstronnym – wykonuje muzykę klasyczną, współczesną i rozrywkową.

Gra w wielu zespołach: big-bandach, kwartetach saksofonowych, orkiestrach dętych, a także solo. Najczęściej gra z kwartetem Various Artist Saxophone Quartet. Współpracuje także z Filharmonią Poznańską, Polskim Teatrem Tańca oraz Teatrem Wielkim w Poznaniu.

Swoje umiejętności doskonali, uczestnicząc w licznych warsztatach, kursach saksofonowych i masterclasses takich mistrzów jak Arno Bornkamp (NL), Jean-Denis Michat (FR), Matjaž Drevenšek (SN), Jan Schulte-Bunert (DE), Jérôme Laran (FR), Bernard Steuer (PL), Paweł Gusnar (PL), Bartłomiej Duś (PL), Patrick Meighan (USA), Radek Knop (PL). Śliwiński posiada duże doświadczenie pedagogiczne – uczy gry na saksofonie w szkołach muzycznych oraz orkiestrach. Jego zainteresowania muzyczne są niezwykle szerokie – począwszy od muzyki ludowej i etnicznej z różnych stron świata (którą wykonuje na flecie oraz duduk), przez muzykę klasyczną i rozrywkową (blues, jazz, funk, rock), aż do muzyki współczesnej, elektronicznej czy eksperymentalnej.

« Wróć do listy artystów
Wspieraj festiwal na ZBIERAM.PL

Partnerzy, sponsorzy, sympatycy

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

Patronat medialny