Wojtek Więckowski

Gitarzysta i malarz. Swoje projekty artystyczne realizował w Niemczech, Francji, Anglii, Belgii, Stanach Zjednoczonych i Australii. Od kilku lat mieszka i tworzy w Warszawie. Występuje zarówno solo, jak i z zespołami Warsaw Improvisers Orchestra, współtworzył supergrupę Śmierć i Łzy (Mełech, Traczyk, Mokrzewski, Gokieli, Kacperczyk), oraz w duecie z Patrykiem Zakrockim.

Występował także z Jerzym Mazollem, Kawalerami Błotnymi oraz wieloma innymi znakomitościami polskiej i zagranicznej sceny współczesnej muzyki elektroakustycznej, improwizowanej, jazzowej czy bluesowej. Od lat z powodzeniem łączy działalność koncertową z wystawienniczą. W formalnych eksperymentach szuka relacji między środkami wyrazu stosowanymi zarówno przy tworzeniu muzyki jak i pracy nad dziełem malarskim.

Do swoich obrazów nagrywa improwizowane utwory muzyczne, a koncertom i wernisażom towarzyszy malarska projekcja multimedialna. Maluje na płótnie farbami akrylowymi i farbą drukarską łącząc techniki powszechnie znane z nurtu ekspresjonizmu abstrakcyjnego, action paintingu i graficznej techniki monotypii.

Na rynku fonograficznym zadebiutował w 2008 roku albumem „Slyde Gitar". Tworzył muzykę i dźwięki do filmów, spektakli teatralnych, slamu poetyckiego, poezji i słuchowisk radiowych. W swojej grze łączy fascynacje szeroko pojętym amerykańskim folkiem jak i awangardą XX wieku, ambientem, jazzem i muzyką improwizowaną.

www.wojtekwieckowski.com

« Wróć do listy artystów
Wspieraj festiwal na ZBIERAM.PL

Partnerzy, sponsorzy, sympatycy

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

Patronat medialny