Marián Zavarský

Kompozytor słowacki. Studiował kompozycję w Konserwatorium w Bratysławie, Akademii Sztuk Scenicznych w Bratysławie i Universität fur Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Uczył się także na kursach kompozycji w Czechach i Austrii.

Jest klasycznie wyszkolonym, wielogatunkowym kompozytorem, który koncentruje się na muzyce elektroakustycznej na żywo lub pre-komponowanej dla różnych mediów, takich jak taniec, film, teatr, a także autonomiczne projekty audiowizualne. Jego kompozycje (instrumentalne / wokalne / elektroniczne) były wykonywane na najważniejszych festiwalach w Słowacji (Melos-Éthos, NEXT, Nová slovenská hudba, KRAA), a także za granicą (Czechy, Austria, Węgry, Niemcy, Turcja, Izrael, itd.) Współpracuje muzycznie z najlepszymi słowackimi wykonawcami muzyki współczesnej, takimi jak M. Bajuszová, A. Gál, Mucha Quartet, M. Lejava i inni.

Był członkiem kilku eksperymentalnych grup akustycznych i elektronicznych. Od 2007 roku współpracuje z Eksperymentalnym Studiem Słowackiego Radia. Uczy artystycznych przedmiotów muzycznych w Konserwatorium w Bratysławie. Jest także organizatorem Composition Laboratory – platformy edukacyjnej na Słowacji, która koncentruje się głównie na dziedzinie kompozycji.

Jego audiowizualny spektakl „Anatomy”, celebruje naturalne procesy, mikroskopijny świat, życie i taniec komórek wraz z muzyką elektroakustyczną na żywo. Dzieło “Anatomy” kompozytora Mariana Zavarsky’ego łączy wizualizacje z kwadrofoniczną muzyką elektroakustyczną w jedno koncertowe doświadczenie.

« Wróć do listy artystów
Wspieraj festiwal na ZBIERAM.PL

Partnerzy, sponsorzy, sympatycy

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

Patronat medialny