Jakub Królikowski

Kompozytor i pianista jazzowy. Stypendysta Miasta Poznania 2018 i 2020. Współpracuje z wieloma muzykami i artystami z Polski i Europy. W 2018 roku otrzymał Nagrodę Główną na Konkursie Młodych Kompozytorów im. Marka Stachowskiego, pod honorowym patronatem Krzysztofa Pendereckiego. W 2019 roku wziął udział w rezydencji artystycznej w A4 w Bratysławie, gdzie komponował muzykę do filmów animowanych słowackich twórców.

Wykonuje także muzykę improwizowaną i jazz futurystyczny na fortepianie, syntezatorach. Z zamiłowaniem realizuje działania performatywne i multimedialne poszukując różnorodnych relacji muzyki z innymi dyscyplinami sztuki.

Realizuje solowy projekt syntezatorowy Organic Techno. Bierze udział w takich projektach jak Florafabrik, With Out Identity, Beethoven bei Uns, Kwartet Mełech/Majewski/Królikowski/Buhl, Fanfara Awantura i in. Występował w w Hochschule für Musik und Theater Rostock (DE), WUK Projektraum (AT), brut Konzerthaus Wien (AT), na takich festiwalach jak Imagetanz Vienna (AT), KioSK Festival (SK), One Caucasus (GE), Jazz Od Nowa, 4th Mediations Biennale i in.

Absolwent Kompozycji oraz Fortepianu Jazzowego w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

« Wróć do listy gości